Novinky

22.10.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
22.10.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
22.10.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Lepidlo Luminta BENFERFIX - do interiéru

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení (0x)
 

Flexibilní lepidlo Benferfix je určeno k montáži kamenných obkladů značky Luminta. Lepidlo není mrazuvzdorné, tudíž je možné jej použít pouze v rámci interiéru. Vynikající pomocník pro úspěšné zvládnutí pokládky.

Dostupnost Na skladě
Cena bez DPH 280,99 Kč
Cena vč. DPH 340 Kč / balení
Počet (balení)

   

Výrobce Obklady LUMINTA
Kategorie Lepidla na kamenné obklady
Záruka 2 roky
 

Parametry

Hmotnost 25 kg
Barva Šedá
Další důležité informace V technickém listu
Doba zpracování cca 4 hodiny
Míchání s vodou 7 l vody / 1 pytel
Mrazuvzdornost NE
Pochozí do 4 hodin
Použití V interiéru
Spotřeba 1 balení na cca 6 m² obkladu
Teplota při použití +5 až +40 °C
Trvanlivost 1 rok

Technické vlastnosti

BENFERFIX je lepidlo v práškové formě, směs z cementu/bílého cementu, vybraných zrnitých přísad a speciálních příměsí. Jeho vývoj je ověřen dlouholetou zkušeností a zaručuje stálou kvalitu. Po smíchání s vodou vznikne lesklá pasta, která má vynikající lepivost oproti materiálům běžně používaným na obklady.

Oblasti použití

Lepení obkladů a dlažeb uvnitř s dlaždicemi jakéhokoli typu a velikosti až do 30 x 30 cm. S příměsí CEMLATEX600: Lepení skleněné mozaiky ve sprchách apod.

Použití a protikladné účinky

Podklad musí být pevný, stabilní a nedeformovatelný. Proto nejsou vhodné lehké desky a tenké prefabrikované díly ze sádry, sádrokartonu, dřeva atd. Vhodným podkladem je železobeton, cementová omítka,…. Staré omítky musí být v dobrém stavu, umyté a odmaštěné. Nesoudržné a separační vrstvy je třeba pečlivě oškrábat až na únosný podklad. Sádrové podkladní omítky musí být úplně suché a musí být předem štětcem aplikován produkt BENFER PRIM.

Příprava směsi

BENFERFIX smíchat s 28% čisté vody (7 litrů vody na 25 kg prášku), počítáno v poměru ke hmotnosti prášku (prášek přidávat do vody a ne obráceně). 5-10 minut nechat a nakonec krátce promíchat. Lepidlo je hotové k použití a je zpracovatelné 4 hodiny. Směs lze promíchat ručně nebo strojně, ale pouze s nízkým počtem otáček za minutu. S CEMLATEXem 600: Smíchat 5 kg Cemlatexu 600 a 2,5 litru vody s 25 kg prášku.

Pokládka

Při pokládání dlaždic je třeba vyvinout mírný tlak, aby se na 80% povrchu projevila určitá adheze mezi dlaždicí a lepidlem. Za normálních poměrů je doba kontaktu lepidla BENFERFIX potřebná k tomu, aby se dosáhlo potřebné přilnavosti, asi 20–30 minut, a doba, během které lze provádět příp. opravy, činí asi 40 minut. Za nepříznivých podmínek se však uvedená doba zkracuje; přitom je vhodné čas od času kontrolovat, zda lepidlo nanesené na stěnu na povrchu nevytvořilo žádný film nebo pruhy. Pokud by tomu tak bylo, tak je nutno nanést na to stěrkou další lepidlo. Pro zlepšení zpracovatelnosti, hlavně v létě, je třeba podklad navlhčit (samozřejmě nelze provést u sádry), zvlhčit pracovní prostředí a zamezit průvanu. Nízká teplota v následujících 48 hodinách po pokládce skutečně může vést až ke zmrznutí vody, tím dojde ke zvětšení objemu a následnému uvolnění dlaždic. Vyspárování je třeba v létě začít minimálně 12 hodin po pokládce a na podzim se tato doba prodlužuje na 24 hodin. Podlahu lze zatížit normálním provozem po 14 dnech.

Spotřeba

Spotřeba lepidla závisí na stavu podkladu. U hladkého podkladu a při vrstvě lepidla 5 až 6 mm je spotřeba 3 až 4 kg/m2 ; u hrubé omítky se zvyšuje přibližně o 0,5 až 1 kg/m2 .

Soubory ke stažení

pdf Technický list (77 kB)

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář