Novinky

22.10.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
22.10.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
22.10.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Lepidlo Luminta BENFERFLEX - do exteriéru

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení (0x)
 

Mrazuvzdorné flexibilní lepidlo BENFERFLEX je určeno k montáži kamenných obkladů značky Luminta. Lepidlo je vhodné pro aplikaci v interiéru i exteriéru. Jedná se o vysoce kvalitní hmotu, která splňuje všechny předpoklady pro zdařilou pokládku obkladů Luminta.

Dostupnost Na skladě
Cena bez DPH 475,21 Kč
Cena vč. DPH 575 Kč / balení
Počet (balení)

   

Výrobce Obklady LUMINTA
Kategorie Lepidla na kamenné obklady
Záruka 2 roky
 

Parametry

Hmotnost 25 kg
Barva Šedá
Další důležité informace V technickém listu
Doba zpracování cca 20-30 minut
Míchání s vodou 6,5 l vody / 1 pytel
Mrazuvzdornost ANO
Použití V interiéru i exteriéru
Spotřeba 1 balení na cca 5-6 m² obkladu
Teplota při použití +5 až +40 °C
Trvanlivost 1 rok
Třída C2TE

Technické vlastnosti

BENFERFLEX C2 je tixotropní lepidlo ve formě prášku, složeného z cementu, vybraných zrnitých přísad a speciálních příměsí. Jeho složení bylo vyvinuto tak, aby splňovalo požadavky na rychlou a spolehlivou pokládku keramických obkladových prvků všeho druhu, na nenasákavé nebo lehce tvarově nestabilní podklady. Díky tomu že nedochází k vertikálnímu posunu, je možno začít obkládat směrem odshora dolů.

Oblast použití

K pokládce jemné slinuté kameniny a nenasákavých obkladových prvků. Pro vnitřní i vnější použití k pokládce obkladů a dlažby z keramiky a přírodního kamene všeho druhu, také na vyhřívané podlahy (teplou vodou či elektricky topným prvkem): - v interiéru: formát obkladu maxim. 90 x 90. U obkladů stěn a vyhřívaných podlah: formát obkladu maxim. 60 x 60. - v exteriéru: formát obkladu maxim. 60 x 60. U obkladů stěn: nasákavost obkladových prvků < 0,5%.

Vhodné podklady a případy, kdy se použití nedoporučuje

Podklad musí být zbaven mastnoty, olejů a prachu. Staré omítky a nátěry musí být v dobrém stavu, umyté a odmaštěné. Nesoudržné a separační vrstvy pečlivě oškrábat až na únosný podklad. Nepoužívat na podklady jako je sádra, štukový mramor a anhydrit resp. na silně nasákavé podklady – na tyto podklady předem aplikovat primer BENFER PRIM nebo ASO Unigrund. Při pokládce na staré keramické dlažby resp. na kameninu, mramor apod. se ujistěte, že tyto jsou soudržné, čisté a bez mastnoty. Mezi jednotlivými obkladovými prvky je nutno ponechat spáru šířky nejméně 3 mm. Musí se zohledňovat také dilatační spáry v konstrukci, ty mají být pružně vyspárovány, jakož i spáry v místě napojení stěn a stěn s podlahou. V každém případě se musí vytvořit dilatační nebo obvodové spáry na každých 20 m2 plochy.

Přípravy směsi

BENFERFLEX C2 smíchat s 26 % čisté vody, tj. 6,5 litru vody na 25 kg pytel (přidávat prášek do vody, ne naopak), míchat, až vznikne homogenní, lesklá a plastická hmota. Nechat 5 minut „odpočinout“, pak znovu krátce promíchat. Lepidlo je nyní hotové k použití a je zpracovatelné po dobu cca 3 hodin.

Pokládka

DO VNITŘNÍCH PROSTOR: Při pokládání obkladů vyvinout mírný tlak, aby na 80 % povrchu byl kontakt mezi obkladem a lepidlem, u dlažby na 95 – 100 % povrchu.

DO VNĚJŠÍCH PROSTOR: kontakt mezi obkladem a lepidlem by měl být na 95 – 100 % povrchu, aby se zamezilo pronikání deště, což by za mrazu mohlo způsobit odtržení obkladu. Doporučuje se nanést vrstvu lepidla BENFERFLEX C2 také na zadní stranu obkladového prvku. Za nepříznivých podmínek se uvedená doba významně zkracuje. Proto je vhodné lepidlo nanášet postupně a před tím, než se začne s pokládkou, kontrolovat, zda se nevytvořil povrchový film. Pro zlepšení zpracovatelnosti, hlavně v létě, pracovní oblast navlhčit a zabránit průvanu. V prvních 48 hodinách po nanesení je BENFERFLEX C2 citlivý na mráz. 

Soubory ke stažení

pdf Technický list (375.3 kB)

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář