GIPSOLEP - Lepidlo pro sádrové obklady STEGU

pouze interiér
Značka: Obklady STEGU
290 Kč / balení 239,67 Kč bez DPH
Na skladě
Lepidlo GIPSOLEP je určené k aplikaci sádrových obkladů STEGU v interiéru. Pro které konkrétní obklady je toto lepidlo vhodné naleznete v souvisejícím zboží u vámi zvoleného obkladu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lepidlo na sádrové obklady STEGU GIPSOLEP

Lepidlo GIPSOLEP je práškové lepidlo, které je nemrazuvzdorné a nevodotěsné, proto je určené pouze do interiéru. Pro svou dobrou přilnavost je vhodné pro lepení jakýchkoliv sádrových obkladů.

 

Příprava podkladu:

Lepidlo lze použít na jakýkoliv pevný povrch: beton, cihla, silikátové cihly, sádrokarton a sádrové omítky. Povrch musí být čistý, suchý a zpenetrovaný vhodnou penetrací. V případě hladkého povrchu by měl být povrch zdrsněn a důkladně zbaven prachu.

 

Příprava lepidla:

Lepidlo by mělo být rozmícháno v čisté nádobě. Lepidlo nalijte do vody (5 kg lepidla 1,9 - 2,1 litrů vody) a důkladně promíchejte ručně či elektrickým míchadlem. Po asi 5 minutách znovu promíchejte. Lepidlo by mělo být použito do 45 minut.

 

Lepení:

Lepidlo GIPSOLEP nanášejte bodově na terče přímo na obklad pomocí špachtle. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad přiložte na stěnu a rovnovněrně přitlačte. Nadměrné množství lepidla odstraňte špachtlí.

Opravy lze provádět po dobu 2 minut. Okolní teplota podkladu a při lepení nesmí být nižší než 5 °C a vyšší než 25 °C. Lepidlo není vhodné pro použití v případě vrstev silnějších víc než 3 mm.

 

Doporučení:

Vzhledem k různorodosti stavebních materiálů dostupných na trhu, musí být před lepením provedeny zkoušky za účelem vyloučení jakéhokoliv nepředvídatelného problému, který může nastat během lepení.

 

Skladování:

Lepidlo se musí skladovat v původních uzavřených obalech v suchém prostředí po dobu 12 měsíců od data výroby uvedeném na víčku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla - pro montáž našich obkladů
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
Barva: Béžová
Množství v balení: 5 kg
Mrazuvzdornost: NE
Poměr míchání s vodou: 1,9 - 2,1 l na 5 kg suchého lepidla
Pracovní teplota: 5 - 20 °C
Průměrná spotřeba: 2 kg/1 m² v závislosti na síle vrstvy a typu podkladu
Spotřeba: cca 2,5 m2
Tuhnutí: 20 minut v závislosti na okolní teplotě
Voděodolnost: NE
Vytvrzení: 8 hodin v závislosti na okolní teplotě

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: