Novinky

7.11.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Impregnace kamenných obkladů

Impregnace zvyšuje odolnost položeného obkladu proti okolním vlivům. Jedná se o hydrofobní přípravek, který zlepšuje vlastnosti obkladu. Slouží také jako prevence proti blednutí barev obkladu, vzniku vápenných výkvětů, či výskyt mechů. Venkovní impregnace bývají vyrobeny na bázi silikonu a brání tím povrch kamene například před graffity. Použitím impregnace docílíte toho, že se uzavřou póry imitace kamene a prodlouží se tak jeho celková životnost. 

Při použití impregnace je potřeba postupovat dle návodu konkrétního typu, protože způsob použití se může u jednotlivých typů lišit. Některé typy se nanáší pouze v 1-2 vrstvách, jiné zase ve 3 vrstvách mezi různými časovými intervaly. Aplikace se většinou provádí nástřikem. Obecně platí, že v exteriéru se impregnace aplikuje 1-krát za pět let, v interiéru to pak je 1-krát za deset let.

Veškerou stavební chemii, která se hodí právě pro Váš zvolený obklad nalezenete v souvisejícím zboží na stránce obkladu. Podívejte se na další Stavební chemii, kterou nabízíme.

 

 

Nejprodávanější

189
230011892300
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Impregnace na Sádrové obklady INCANA

Bezbarvý, paropropustný přípravek na bázi inovativní akrylátové nanodisperze pro hydrofobní impregnaci sádrových obkladů Incana.

Dostupnost: Na dotaz

189 Kč
 
Impregnace obkladů Magicrete - REPESIL (pouze exteriér)

Vysoce kvalitní Impregnace REPESIL slouží pro ochranu obkladů značky Magicrete v exteriérovém prostředí. Hydrofobní přípravek slouží k omezení nasákavosti obkladu a prodlužuje tak jeho životnost. Přispívá také k zachování barevné stálosti.

Dostupnost: Na skladě

230 Kč
 
Impregnace obkladů Vaspo - LUKOFOB 39

Impregnační nástřik Lukofob 39 slouží k ochraně obkladů Vaspo před povětrnostními vlivy. Impregnace prodlouží životnost obkladu a zamezí propustnosti vodě. Značně také zvyšuje stálobarevnost obkladů a slouží jako prevence před vápennými výkvěty a řasami.

Dostupnost: Na skladě

239 Kč
 
Impregnace Wild Stone - Stonesil Aqua

Impregnace Wild Stone Stonesil Aqua slouží k povrchové úpravě obkladů Wild Stone. Jedná se o hydrofobní roztok, který chrání obklad před vnikem vody. Podporuje zachování stálosti barev a omezuje výskyt mechů či výkvětů. Impregnace prodlužuje celkovou životnost obkladů.

Dostupnost: Na skladě

285 Kč
 
IMPREGNACE CIHLOVÝCH OBKLADŮ RUSTIK A COUNTRY

Impregnace pro Cihlové obklady sérií RUSTIK a COUNTRY dodá Vaší obložené ploše stálý vzhled a dlouhodobou ochranu před okolními vlivy.

Dostupnost: Na skladě

290 Kč
 
Impregnace STONE CARE pro obklady STEGU

Impregnace pro Kamenné obklady značky STEGU dodá Vaší obložené ploše stálý vzhled a dlouhodobou ochranu před okolními vlivy. Pro který obklad se tato impregnace hodí naleznete vždy v souvisejícím zboží Vámi zvoleného obkladu.

Dostupnost: Na skladě

290 Kč
 
Impregnace Luminta IWA - 1 litr - již ředěný

Impregnace pro obklady Luminta. Tento produkt se již neředí.

Dostupnost: Na skladě

320 Kč
 
Impregnace pro obklady INCANA

Hydrofobní impregnace slouží pro povrchovou ochranu obkladů značky INCANA. Impregnace prodlužuje životnost obkladu a lépe jej chrání před povětrnostními vlivy zejména v exteriéru. Ošetření obkladu se provádí ve dvou vrstvách.

Dostupnost: Na skladě

320 Kč
 
Impregnace Luminta IWA

Impregnace pro obklady Luminta. Koncentrát se ředí s vodou 1:10.

Dostupnost: Na skladě

2 300 Kč
 

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem