UMĚLÝ KÁMEN - obklady z umělého kamene

umely-kamen-obklad

 

Co je to umělý kámen

Umělý kámen představuje dokonalou imitaci přírodního kamene a stává se obrovským hitem ve světě moderního bydlení. Chlubí se dlouhodobou stálostí o délce až několik desítek let a vynikajícími vlastnostmi. Svým vzhledem zcela změní charakter každé budovy. Zvyšují hodnotu nemovitostí a přinášejí pocit pohodlí, luxusu a dokonalosti. Umělý kámen je ideální volbou pro všechny profesionální i laické domácí architekty, kteří se neuspokojí se všední strohostí bydlení. Dávno přestalo platit pravidlo, že umělý kámen je prvek pouze pro fasádu a venkovní objekty obecně. Nyní ho naleznete i v každém moderním interiéru, jakožto vnitřní dekoraci.

 

Z čeho se vyrábí

Obklady z umělého kamene představují výrobky z složené z jemné kamenité drti, odlehčeného betonu (případně sádry) a speciálních pojiv z přírodních, zdravotně nezávadných materiálů. Dále jsou výrobky obohaceny o další příměsi, které zlepšují jejich vlastnosti (retardéry). Může se jednat například o omezení vápenných výkvětů, růst mechů a podobně. 

 

Jak se vyrábí

Výroba funguje na principu polyuretanových forem, které vznikají odléváním skutečných kamenů vzatých z přírody. Tím je dosaženo přesného, přírodního vzhledu. Na obkladech jsou vidět i nejjemnější žilky kamene. Ke každému obkladu je odlito několik desítek, až stovek forem. Tak je zaručena neopakovatelnost jednotlivých obkladů ve větší ploše. Výroba umělého kamene samotná funguje vléváním speciálně upravené betonové (sádrové) směsi do zmiňovaných pružných forem, která se následně vibruje. Po vyloupnutí hotového výrobku se v sušičkách několikanásobně urychlí proces zrání a výrobek je připraven k dobarvení. Dobarvování probíhá většinou ručně. To znamená, že každý dílčí obklad je samostatný originál.

 

Kde se používá

Možnosti využití obkladů z umělého kamene se samozřejmě odvíjí od použitého materiálu (sádra nebo beton). Pokud se budeme bavit o umělém kameni obecně, pak nutno říci, že je jeho využitelnost prakticky neomezená. Lze ho aplikovat na jakoukoliv dobře připravenou svislou stěnu v exteriéru i interiéru za účelem zvýšení estetické hodnoty bydlení. Funguje také jako dekorativní prvek zahrad v kombinaci s dalšími zahradními doplňky. V neposlední řadě ho najdeme v nejrůznějších komerčních prostorech jako stylový doplněk kanceláří, obchodních prostor či provozoven služeb.

 

Výhody umělého kamene

  • Zvyšují finanční i estetickou hodnotu nemovitostí
  • Výborné vlastnosti a dlouhá životnost
  • Za relativně málo peněz mnoho užitku 
  • Univerzální možnosti využití
  • Zdravotně nezávadný materiál
  • Není náročný na montáž

 

Pojďte si vybrat ten pravý umělý kámen pro Váš dům, byt či kancelář:

Betonové obklady

Sádrové obklady

Cihlové obklady

Přírodní kámen

 

  povazan-cerny-10

Rádi bychom Vás upozornili, že v současnosti je možné vidět nejširší nabídku obkladů z umělého kamene na naší prodejně ve Zlíně. Jedná se o největší výstavní místo v celé České republice.

 

  • Nezapomeňte se také podívat podle čeho si můžete VYBRAT ten správný obklad z umělého kamene právě pro Vás.
  • Samotná POKLÁDKA obkladů je velmi snadná a zvládnete ji dokonce sami.
  • Poskytujeme Vám o sobě všechny DOSTUPNÉ INFORMACE, proto je u nás nákup bezpečný.