Betonové obklady - v imitaci kamene či cihly

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

betonove-obklady

Betonové obklady jsou v současnosti nejvíce žádaným pohledovým materiálem, který kopíruje vzhled kamene. Vedle betonových obkladů je potřeba zmínit sádrové obklady, které jsou taktéž velmi oblíbené. Ty však v sobě skrývají tu negativní vlastnost, že nejsou použitelné do venkovních prostor, kvůli nesnášenlivosti s vodou. Tuto problematiku betonové obklady nemusí řešit, protože beton je velmi odolný materiál proti okolním vlivům, jako je právě voda. Navíc je také mrazuvzdorný a žáruvzdorný.

Beton je oblíbený materiál v celém stavebnictví. Jeho stopy nalezneme prakticky všude. Tento trend se postupně dostal i k výrobě pohledových materiálů, v našem případě k imitaci kamene. Z počátku byl problém betonové obklady vyrábět, kvůli vysoké hmotnosti betonu a zastaralé technologii, které takovou výrobu vůbec neumožňovaly. S vylepšováním výrobních postupů a automatizací výroby se však začaly obklady vyrábět z takzvaného odlehčeného foukaného betonu, který je podstatně lehčí, než klasický beton. Jedná se o bázi betonu takzvaného perlitu případně keramzitu.

Snížení váhy obkladů však neznamená, že beton přišel o své kladné vlastnosti. Za zmínku stojí například tepelně izolační schopnosti. To je jeden z důvodů, proč je betonový obklad tak oblíbený jako fasádní obklad. Beton zadržuje teplo, avšak přesto přes něj může dům "dýchat". Obklady z betonu jsou také částečně zvukově izolační, což ocení zákazníci při montáži v interiéru bytového domu.

Významným faktorem je také jeho praktičnost. Nečistoty v exteriérech očistíme jednoduše hadicí nebo vysokotlakovým čističem WAP, který si hravě poradí s jakoukoliv nečistotou. V interiérech pak běžnými mycími prostředky či vysavačem.

Univerzálnost použití kamenných obkladů vyrobených z betonu nabízí zákazníkům obrovské spektrum možností realizací, jak v rámci interiéru, tak exteriéru. Svými vlastnostmi  i vzhledem připomíná betonový obklad pravý kámen. Beton je sám o sobě velmi pevný a stabilní. Většina výrobců poskytuje na betonové obklady dlouholeté záruky nebo dlouholeté garance stálobarevnosti. To už samo o sobě svědčí o určité kvalitě. Pokud tedy hledáte způsob, jak zdokonalit vaše bydlení, jste zde správně.

 

Jaké jsou tedy výhody betonových obkladů?

► Jsou univerzální - interiér i exteriér

► Mrazuvzdornost a žáruvzdornost

► Nízká hmotnost a vysoká odolnost výrobků

► Dlouholetá životnost a stálobarevnost

► Praktické na údržbu

► Vynikající poměr cena/výkon

 

Veškeré betonové obklady z naší nabídky je možné shlédnout na naší vzorkovně ve Zlíně.

 

►►►  Shlédněte naši obrovskou nabídku betonových obkladů  ◄◄◄

 

betonovy-obklad-fasada

betonovy-obklad-v-interieru

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení