Betonové obklady - v imitaci kamene či cihly

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

betonove-obklady

Betonové obklady jsou v současnosti nejvíce žádaným pohledovým materiálem, který kopíruje vzhled kamene. Vedle betonových obkladů je potřeba zmínit sádrové obklady, které jsou taktéž velmi oblíbené. Ty však v sobě skrývají tu negativní vlastnost, že nejsou použitelné do venkovních prostor, kvůli nesnášenlivosti s vodou. Tuto problematiku betonové obklady nemusí řešit, protože beton je velmi odolný materiál proti okolním vlivům, jako je právě voda. Navíc je také mrazuvzdorný a žáruvzdorný.

Beton je oblíbený materiál v celém stavebnictví. Jeho stopy nalezneme prakticky všude. Tento trend se postupně dostal i k výrobě pohledových materiálů, v našem případě k imitaci kamene. Z počátku byl problém betonové obklady vyrábět, kvůli vysoké hmotnosti betonu a zastaralé technologii, které takovou výrobu vůbec neumožňovaly. S vylepšováním výrobních postupů a automatizací výroby se však začaly obklady vyrábět z takzvaného odlehčeného foukaného betonu, který je podstatně lehčí, než klasický beton. Jedná se o bázi betonu takzvaného perlitu případně keramzitu.

Snížení váhy obkladů však neznamená, že beton přišel o své kladné vlastnosti. Za zmínku stojí například tepelně izolační schopnosti. To je jeden z důvodů, proč je betonový obklad tak oblíbený jako fasádní obklad. Beton zadržuje teplo, avšak přesto přes něj může dům "dýchat". Obklady z betonu jsou také částečně zvukově izolační, což ocení zákazníci při montáži v interiéru bytového domu.

Významným faktorem je také jeho praktičnost. Nečistoty v exteriérech očistíme jednoduše hadicí nebo vysokotlakovým čističem WAP, který si hravě poradí s jakoukoliv nečistotou. V interiérech pak běžnými mycími prostředky či vysavačem.

Univerzálnost použití kamenných obkladů vyrobených z betonu nabízí zákazníkům obrovské spektrum možností realizací, jak v rámci interiéru, tak exteriéru. Svými vlastnostmi  i vzhledem připomíná betonový obklad pravý kámen. Beton je sám o sobě velmi pevný a stabilní. Většina výrobců poskytuje na betonové obklady dlouholeté záruky nebo dlouholeté garance stálobarevnosti. To už samo o sobě svědčí o určité kvalitě. Pokud tedy hledáte způsob, jak zdokonalit vaše bydlení, jste zde správně.

 

Jaké jsou tedy výhody betonových obkladů?

► Jsou univerzální - interiér i exteriér

► Mrazuvzdornost a žáruvzdornost

► Nízká hmotnost a vysoká odolnost výrobků

► Dlouholetá životnost a stálobarevnost

► Praktické na údržbu

► Vynikající poměr cena/výkon

 

Veškeré betonové obklady z naší nabídky je možné shlédnout na naší vzorkovně ve Zlíně.

 

►►►  Shlédněte naši obrovskou nabídku betonových obkladů  ◄◄◄

 

betonovy-obklad-fasada

betonovy-obklad-v-interieru