Novinky

7.11.2018
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2018
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2018
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

VYBÍRÁME KAMENNÉ OBKLADY

betonove-obklady

1. Materiál

Asi nejzásadnější faktor, přičemž je důležité vědět několiv věcí. Pokud chcete obkládat plochu v exteriéru, pak z výběru vypadávají sádrové obklady, které nejsou mrazuvzdorné. Sádrový obklad není možné použít ani v případě obložení krbu, protože sádra není mrazuvzdorný materiál.

Co se týká interiéru, tak zde je omezení opět pro sádrové obklady a to jsou místa, kde může vznikat nadměrná vlhkost, či kontakt obkladu s vodou (koupelny). Nedoporučujeme je ani na místa, kde vzniká riziko nadměrného znečištění (kuchyňská linka) a riziko oděru (dětský pokoj). Betonové obklady a přírodní kámen je možné použít bez omezení.

 

2. Cena

Cena jednotlivých obkladů se může velmi měnit. Neexistuje nějaké univerzální pravidlo, podle kterého lze stanovit, kdy je cena nižší a kdy vyšší. Cena obkladů z umělého kamene začíná již na 399 Kč/ma končí na cca 1.500 Kč/mu kvalitnějšího přírodního kamene je potřeba očekávat cenu začínající na 1000 Kč/m2. Cenu sádrových obkladů nelze přesně stanovit, protože se může výrazně měnit v závislosti na konkrétním provedení. Zpravidla však nepřekročí částku 1000 Kč/m2.

 

3. Tloušťka obkladu

Zde je podstatné, zda jste tloušťkou limitování. Problém může nastat například v případě, kdy máte málo místa při obkládání okenních špalet či při obkládání soklu (chcete aby obklad nepřevýšil fasádu). Betonové obklady začínají na tloušťce 1,8 cm. Přírodní kámen pak na 1 cm.

Určitě je dobré zmínit, že ačkoliv jsou i tenké obklady velmi realisticky zprácovány. S rostoucí tloušťkou obkladu vypadá finální obložená stěna více reálněji a přírodněji. Je to dáno většími výstupky na okladu, které připomínají volně ložený kámen, či kamennou stěnu.

 

4. Rohové prvky

Pokud se chystáte obkládat větší množství vnějších rohů, určitě je potřeba zvážit, jak jsou rohové prvky řešeny u konkrétního obkladu, který chcete zvolit. Některé obklady nemají rohové obklady vůbec. Jak mohou být rohovky řešeny si přečtěte v krátkém článku o rohových obkladech.

 

5. Estetická hodnota

Přecházíme k velmi klíčovému kritériu, které je současně velmi subjektivní. Nejlépe to vidíme u nás na prodejně, kdy si většinou z 10 zákazníků nevybere nikdo stejný obklad, ačkoliv technické požadavky na obklad mají stejné. K lepšímu rozhodování si však můžete přečíst několik níže uvedených užitečných článků na našem webu.

 

Užitečné články

Podle čeho zvolit vhodný materiál

Rozdíly mezi umělým a přírodním kamenem

Jak správně sladit obklad s okolím

O použití obkladů do koupelny

O použítí obkladů do kuchyně

Kvalita našich obkladů

 

Časté dotazy

Dotazy o výběru

Dotazy o nákupu

Dotazy o pokládce

 

 PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

  1. Jaké máme v našem obchodě možnosti DOPRAVY A PLATBY.
  2. ZDARMA Vám vytvoříme GRAFICKÝ NÁVRH na míru.
  3. Zašleme Vám VZOREK obkladu dle Vašeho přání až domů.
  4. Nezapomeňte si přečíst naše OBCHODNÍ PODMÍNKY a REKLAMAČNÍ ŘÁD.
  5. V případě jakýkoliv dotazů NÁM NAPIŠTE, rádi Vám dotazy zodpovíme.