Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

imitace%20kamene%20na%20fas%C3%A1du

Kámen lidé používali již v minulosti velmi intenzivně. Z počátku byl přírodní kámen oblíbený jako stavební prvek, který se stal základem pro lidská obydlí. Dá se říci, že opracovaný obkladový kámen byl první stavební materiál vůbec, a proto je s lidmi spjatý dodnes. To je jeden z důvodů, proč jsou dnes imitace kamene tak oblíbené.  

V minulém století přírodní kámen, coby stavební materiál ustoupil do pozadí. V důsledku technologického pokroku se ve stavebnictví začaly používat nové materiály.  Lidem se pohled na monotónní tvarové cihly a panely rychle omrzel a začala jim chybět krása přírodního a vzhledově nevyzpytatelného kamene.

A tak začala masivní výroba kamenných obkladů. Od této chvíle se kámen začal používat především jako pohledový materiál, což mu vydrželo dodnes. K výrobě obkladů se začalo používat nespočetné množství nejrůznějších typů přírodních kamenů. Mezi nejoblíbenější patřily Břídlice, Opuka, Pískovec, Mramor, či Travertin. Tyto obklady se staly pýchou moderních obydlí 20. století a jejich krásu obdivujeme dodnes.

Nové výrobní postupy a špičkové technologie 21. století umožnily vznik takzvaných imitací kamene. Jedná se o výrobky vyrobené ze sádry nebo z oblíbenějšího betonu. S nápadem na výrobu imitací kamene přišli nejdříve v USA, kde se staly tyto obklady obrovským hitem a to jak v interiéru, tak i v exteriéru. Kamenné obklady z betonu a sádrové obklady určily nový směr moderního bydlení a bytové architektury.

Mezi hlavní výhody obkladů imitujících kámen patří jejich nižší váha oproti kamenům přírodním. Do karet jim hraje také snadnější výroba, než je tomu u přírodních kamenů, které se získávají z lomů a dále zpracovávají. S tím souvisí také nižší pořizovací cena imitací. Největší vyhodou v obkladech z betonu a sádry však nacházíme v obrovské škále barev a struktur, čímž je docíleno prakticky nerozeznatelné kopie od originálu. A bezesporu je to také fakt, že kamenné imitace jsou oproti přírodním kamenům světově nevyčerpatelné.

Imitace kamene patří v současné době mezi nejvyhledávanější pohledový materiál, jakožto obkladový kámen. Imitace se vyrábí v podobě interiérového, či exteriérové obložení. Mezi nejoblíbenější realizace můžeme zmínit obklad fasády a soklu domu. Její propracované detaily způsobují naprostou nerozeznatelnost od pravého kamene. Umělý obkladový kámen je každým novým výrobkem dokonalejší. Doporučujeme navštívit naši prodejnu ve Zlíně kde je možné veškeré imitace vidět naživo.

 

Nenechte si ujít naši opravdu širokou nabídku imitací kamene:

imitace%20kamene
imitace%20kamene%20obklad