Kámen na fasádu - trvanlivé fasádní obklady

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

Odpověď zní jednoznačně ANO. Jedná se o současný trend umisťovat naše betonové obklady označované jako umělý kámen na fasády domů. Díky tomu, že naše obklady skutečně precizně imitují pravý kámen, je velmi často problém pouhým okem rozeznat rozdíl a to i při detailním pohledu. Způsobů jak fasádu obložit je mnoho a záleží pouze na osobním vkusu zákazníka. Nejčastější alternativou ale stále zůstává obkložení soklu domu. S lepší cenovou dostupností umělého kamene však nacházíme stále nové způsoby fasádního obložení.

Oblíbená variace je umístění obkladů kolem oken, protože kámen a sklo tvoří velmi příjemnou a moderní kombinaci. Za zmínku dále stojí aplikace obkladů kolem vchodových dveří. Tato možnost působí velmi intenzivně hlavně pro Vaše návštěvy, kteří budou mít již u vchodu pocit, že navštěvují moderní a výjimečný dům. Dále  se setkáváme s obložením komínů, štítů, či obložením garáže. Za zmínku stojí variace, kdy kombinujeme různé odstíny dřeva a kamene.

Domácí kutilové si jistě kladou otázku, jestli je taková instalace kamenných obkladů na fasádu vůbec možná. Především pak na zateplenou fasádu polystyrenem. Na zateplenou fasádu je opravdu možné umělý kámen aplikovat, ale je nutné dodržet přesný postup pokládky dle technických pokynů od výrobce. Každý výrobce má svůj certifikovaný a ověřený postup pro takové použití obkladů.

A jak vybrat ten správný fasádní obklad? Zákazník musí dbát na to, aby jeho kamenný obklad byl vyroben z betonu, nikoliv ze sádry. Sádrové obklady se používají pouze pro interiérové účely, kvůli jejich nesnášenlivosti s vodou. Dále závisí výběr vhodného obkladu pouze na Vašem osobitém stylu. Můžeme však s čistým svědomím říct, že kámen na fasádě působí velmi luxusním dojmem.

Dalším velkým plusem kamene jako fasádního obkladu je rychlá návratnost investice. Je totiž holý fakt, že kámen na fasádě zvyšuje hodnotu celé nemovitosti. Takže imitace kamene mohou být při takové pokládce také zajímavou investicí. Před koupí obkladu na fasádu vřele doporučujeme navštívit naši prodejnu ve Zlíně, kde si můžete všechny kameny "osahat". Zákazníci, kteří k nám mají daleko si mohou nechat zaslat vzorek zdarma.

 

Pojďte se podívat na naši nabídku krásných fasádních obkladů:

Fasadni-obklad-kamen