Lze použít kamenné obklady i do koupelny?

Ano, určitě. Obkladový kámen se používá jako koupelnové obložení stále častěji v moderních interiérech. Aplikací kamene do koupelny posunete styl Vašeho bydlení na zcela jinou úroveň. Při výběru je však nutné zohlednit to, že sádra je materiál, který se nesnese s vodou - proto jako obklad koupelny musíme vždy použít betonové obklady, případně obklady z přírodního kamene. Další důležité upozornění je fakt, že kamenný obklad v koupelně by měl sloužit pouze jako dekorační záležitost, proto silně nedoporučujeme umisťovat tyto obklady do sprchových koutů.

Důvodů je hned několik:

 

1) Problém s odtokem vody

Vzhledem k tomu, že téměř veškerý obkladový kámen z naší nabídky se nespáruje, je zde problém s vodou, která se v tomto případě dostává až k lepidlu a hydroizolaci, po které následně stéká dolů a dostává se pod ostatní obklady. Tento jev se může po několika letech negativně projevit a způsobit značné problémy. Tento jev je typický pro sprchové kouty, kvůli specifickému konstrukčnímu řešení. V případě fasád, nebo akvárií tento problém nevzniká.

 

2) Možnost výskytu plísní a řas

Špatné odvětrávání, nedokonalé vysušování a prakticky trvalá vlhkost, to jsou faktory, které mohou ve spojením s neustálým kontaktem obkladu s mydlinami a zbytky drogerie způsobit výskyt řas, či plísní. A to i přes důkladnou impregnaci obkladu.

 

3) Bezpečnost

Je potřeba neopomínat ani lidské zdraví. U některých více strukturovaných obkladů může být jeho povrch poměrně ostrý, což by mohlo způsobit zranění například při uklouznutí s následným pádem na obklad.

 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady