Novinky

7.11.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Lze použít kamenné obklady i do koupelny?

Ano, určitě. Obkladový kámen se používá jako koupelnové obložení stále častěji v moderních interiérech. Aplikací kamene do koupelny posunete styl Vašeho bydlení na zcela jinou úroveň. Při výběru je však nutné zohlednit to, že sádra je materiál, který se nesnese s vodou - proto jako obklad koupelny musíme použít vždy betonové obklady, případně obklady z přírodního kamene. Další důležité upozornění je fakt, že kamenný obklad v koupelně by měl sloužit pouze jako dekorační záležitost, proto silně nedoporučujeme umisťovat tyto obklady do sprchových koutů. Důvodů je hned několik:

Problém s odtokem vody

Vzhledem k tomu, že téměř veškerý obkladový kámen z naší nabídky se nespáruje, je zde problém s vodou, která se v tomto případě dostává až k lepidlu a hydroizolaci, po které následně stéká dolů a dostává se pod ostatní obklady. Tento jev se může po několika letech negativně projevit a způsobit značné problémy. Tento jev je typický pro sprchové kouty, kvůli specifickému konstrukčnímu řešení. V případě fasád, nebo akvárií tento problém nevzniká.

Možnost výskytu plísní a řas

Špatné odvětrávání, nedokonalé vysušování a prakticky trvalá vlhkost, to jsou faktory, které mohou ve spojením s neustálým kontaktem obkladu s mydlinami a zbytky drogerie způsobit výskyt řas, či plísní i přes důkladnou impregnaci.

Bezpečnost

Je potřeba neopomínat ani lidské zdraví. U některých více strukturovaných obkladů může být jeho povrch poměrně ostrý, což by mohlo způsobit zranění například při uklouznutí na obklad.

Další dotazy k výběru:

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

    zeptejte-se-nas 

dotazy-nakup2

 

dotazy-pokladka