Lze použít kamenné obklady i do koupelny?

Ano, za předpokladu, že zvolíte vhodný materiál obkladu.

Obkladový kámen se používá jako koupelnové obložení stále častěji v moderních interiérech. Aplikací kamene do koupelny posunete styl Vašeho bydlení na zcela novou úroveň, protože to přeci jen není zcela běžné řešení. Při výběru je však nutné zohlednit to, že sádra nebo dřevo jsou materiály, které se dlouhodobě nesnesou s vodou - proto jako obklad do koupelny musíme vždy volit betonové obklady, případně obklady z přírodního kamene.

Další důležitá věc je fakt, že kamenný obklad v koupelně by měl sloužit pouze jako dekorační záležitost, proto silně nedoporučujeme umisťovat tyto obklady přímo do sprchových koutů.

 

| Důvodů proč nejsou obklady vhodné přímo do sprchového koutu je hned několik:

 

1) Problém s odtokem vody

Vzhledem k tomu, že téměř veškerý obkladový kámen z naší nabídky se nespáruje, je zde problém s vodou, která se v tomto případě dostává až k lepidlu a hydroizolaci, po které následně stéká dolů a dostává se pod ostatní obklady. Tento jev se může po několika letech negativně projevit a způsobit značné problémy. Tento jev je typický pro sprchové kouty, kvůli specifickému konstrukčnímu řešení a pomalému vysychání. V případě fasád či jiných aplikací tento problém nevzniká.

 

2) Možnost výskytu plísní a řas

Špatné odvětrávání, nedokonalé vysušování a prakticky trvalá vlhkost. To jsou faktory, které mohou ve spojením s neustálým kontaktem obkladu s mydlinami a zbytky drogerie způsobit výskyt řas, či plísní. A to i přes důkladnou impregnaci obkladu.

 

3) Bezpečnost

Je potřeba neopomínat ani lidské zdraví. U některých více strukturovaných obkladů může být jeho povrch poměrně ostrý, což by mohlo způsobit zranění například při uklouznutí s následným pádem na obklad. Přímo do sprchového koutu proto volte raději běžné keramické (koupelnové) obklady.

 

 

kamenny_obklad_do_koupelny 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady