Lze použít kamenné obklady i do koupelny?

Ano, určitě. Obkladový kámen se používá jako koupelnové obložení stále častěji v moderních interiérech. Aplikací kamene do koupelny posunete styl Vašeho bydlení na zcela jinou úroveň. Při výběru je však nutné zohlednit to, že sádra je materiál, který se nesnese s vodou - proto jako obklad koupelny musíme vždy použít betonové obklady, případně obklady z přírodního kamene. Další důležité upozornění je fakt, že kamenný obklad v koupelně by měl sloužit pouze jako dekorační záležitost, proto silně nedoporučujeme umisťovat tyto obklady do sprchových koutů.

Důvodů je hned několik:

 

1) Problém s odtokem vody

Vzhledem k tomu, že téměř veškerý obkladový kámen z naší nabídky se nespáruje, je zde problém s vodou, která se v tomto případě dostává až k lepidlu a hydroizolaci, po které následně stéká dolů a dostává se pod ostatní obklady. Tento jev se může po několika letech negativně projevit a způsobit značné problémy. Tento jev je typický pro sprchové kouty, kvůli specifickému konstrukčnímu řešení. V případě fasád, nebo akvárií tento problém nevzniká.

 

2) Možnost výskytu plísní a řas

Špatné odvětrávání, nedokonalé vysušování a prakticky trvalá vlhkost, to jsou faktory, které mohou ve spojením s neustálým kontaktem obkladu s mydlinami a zbytky drogerie způsobit výskyt řas, či plísní. A to i přes důkladnou impregnaci obkladu.

 

3) Bezpečnost

Je potřeba neopomínat ani lidské zdraví. U některých více strukturovaných obkladů může být jeho povrch poměrně ostrý, což by mohlo způsobit zranění například při uklouznutí s následným pádem na obklad.

 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení