Lze použít kamenné obklady i do kuchyně? Jak to bude s čistěním?

Určitě ano, ať už se bavíme o obkladu přímo nad linkou, nebo o dekorativním obložení v rámci místnosti, baru, či jídelny.

Pro dekorativní obložení kuchyně, kde nehrozí kontakt s vodou, či vlhkostí (např. nad varnou konvicí apod.) jsou vhodné i sádrové nebo dřevěné obklady. Hodí se však pouze na místa, kde je nízká pravděpodobnost znečištění a výskytu právě zmiňované vlhkosti. Oproti tomu obklady, které jsou vyrobeny z přírodního kamene nebo z betonu můžete využít takřka bez omezení. 

Poslední dobou je v oblibě aplikace našich obkladů i nad kuchyňské linky místo stereotypních keramických obkladů, či na jiná problematičtější místa z hlediska údržby. Pro tento účel kuchyňského obložení opět doporučujeme volit obklady z betonu nebo kamene, které je možné čistit vodou a běžnými mycími prostředky. Jsou mnohem odolnější než sádra či dřevo a také praktičtější.

POZOR - Nedoporučujeme aplikovat naše obklady (ať už jsou z jakéhokoliv nabízeného materiálu) přímo za varnou plochu. Při trvalém styku obkladu s vroucím olejem (smažení) zůstanou na povrchu obkladu trvalé skvrny, které už nelze odstranit. V tomto případě nepomůže ani impregnace obkladu. Tento problém lze řešit po konzultaci s truhlářem tzv. předsazeným sklem, které by obklad chránilo.

 

| Kamenné obklady do kuchyně tedy určitě ano, ale rozhodně doporučujeme celou realizaci vhodně promyslet z hlediska praktičnosti a následné údržby.

 

kamenny_obklad_do_kuchyne

 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady