Lze použít kamenné obklady i do kuchyně? Jak to bude s čistěním?

Určitě ano, ať už se bavíme o obkladu přímo nad linkou, nebo o dekorativním obložení v rámci místnosti, baru, či jídelny.

Pro kuchyn2dekorativní obložení kuchyně, kde nehrozí kontakt s vodou, či vlhkostí (např. nad varnou konvicí apod.) jsou vhodné i sádrové obklady, které jsou výbornou volbou zejména díky, nízké hmotnosti a jemným povrchovým provedením (často i nižší ceně). Hodí se však pouze na místa, kde je nízká pravděpodobnost znečištění a výskytu právě zmiňované vlhkosti. 

Sádra však není voděodolný ani žáruvzdorný materiál, proto jsou tyto obklady méně praktické především z pohledu údržby. Čistění sádrových obkladů probíhá pouze suchou cestou za pomocí prachovky, či vysavače. Pokud jsou obklady řádně naimpregnovány, tak je lze přetřít vlhkým hadrem (nikoliv mokrým).

Poslední dobou je v oblibě aplikace našich obkladů i nad kuchyňské linky místo stereotypních keramických obkladů, či na jiná problémovější místa z hlediska údržby. Pro tento účel kuchyňského obložení doporučujeme volit obklady z betonu nebo kamene, které je možné čistit vodou a běžnými mycími prostředky. Jsou mnohem odolnější než sádra a také praktičtější.

POZOR - Nedoporučujeme aplikovat naše obklady (beton, sádra ani kámen) přímo za varnou plochu. Při trvalém styku obkladu s vroucím olejem (smažení) mohou zůstat na povrchu obkladu trvalé skvrny, které už nelze odstranit. V tomto případě nepomůže ani impregnace obkladu. Tento problém lze řešit po konzultaci s truhlářem předsazeným sklem, které by obklad chránilo.

Kamenné obklady do kuchyně tedy určitě ano, ale rozhodně doporučujeme celou realizaci vhodně promyslet z hlediska praktičnosti.

Pokud byste si nevěděli rady s realizací našich kamenných obkladů v kuchyni, neváhejte nám napsat.

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení