Lze použít kamenné obklady i do kuchyně? Jak to bude s čistěním?

Určitě ano, ať už se bavíme o obkladu přímo nad linkou, nebo o dekorativním obložení v rámci místnosti, baru, či jídelny.

Pro kuchyn2dekorativní obložení kuchyně, kde nehrozí kontakt s vodou, či vlhkostí (např. nad varnou konvicí apod.) jsou vhodné i sádrové obklady, které jsou výbornou volbou zejména díky, nízké hmotnosti a jemným povrchovým provedením (často i nižší ceně). Hodí se však pouze na místa, kde je nízká pravděpodobnost znečištění a výskytu právě zmiňované vlhkosti. 

Sádra však není voděodolný ani žáruvzdorný materiál, proto jsou tyto obklady méně praktické především z pohledu údržby. Čistění sádrových obkladů probíhá pouze suchou cestou za pomocí prachovky, či vysavače. Pokud jsou obklady řádně naimpregnovány, tak je lze přetřít vlhkým hadrem (nikoliv mokrým).

Poslední dobou je v oblibě aplikace našich obkladů i nad kuchyňské linky místo stereotypních keramických obkladů, či na jiná problémovější místa z hlediska údržby. Pro tento účel kuchyňského obložení doporučujeme volit obklady z betonu nebo kamene, které je možné čistit vodou a běžnými mycími prostředky. Jsou mnohem odolnější než sádra a také praktičtější.

POZOR - Nedoporučujeme aplikovat naše obklady (beton, sádra ani kámen) přímo za varnou plochu. Při trvalém styku obkladu s vroucím olejem (smažení) mohou zůstat na povrchu obkladu trvalé skvrny, které už nelze odstranit. V tomto případě nepomůže ani impregnace obkladu. Tento problém lze řešit po konzultaci s truhlářem předsazeným sklem, které by obklad chránilo.

Kamenné obklady do kuchyně tedy určitě ano, ale rozhodně doporučujeme celou realizaci vhodně promyslet z hlediska praktičnosti.

Pokud byste si nevěděli rady s realizací našich kamenných obkladů v kuchyni, neváhejte nám napsat.

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady