Lze použít kamenné obklady i do kuchyně? Jak to bude s čistěním?

Určitě ano, ať už se bavíme o obkladu přímo nad linkou, nebo o dekorativním obložení v rámci místnosti, baru, či jídelny.

Pro kuchyn2dekorativní obložení kuchyně, kde nehrozí kontakt s vodou, či vlhkostí (např. nad varnou konvicí apod.) jsou vhodné i sádrové obklady, které jsou výbornou volbou zejména díky, nízké hmotnosti a jemným povrchovým provedením (často i nižší ceně). Hodí se však pouze na místa, kde je nízká pravděpodobnost znečištění a právě zmiňované vlhkosti. 

Sádra není voděodolný ani žáruvzdorný materiál, proto jsou na tyto obklady méně praktické především z pohledu údržby. Čistění sádrových obkladů probíhá za pomocí prachovky, či vysavače. Pokud jsou obklady řádně naimpregnovány, lze je přetřít vlhkým hadrem (nikoliv mokrým).

Poslední dobou však čím dál více používají zákazníci naše obklady i nad kuchyňské linky místo stereotypních keramických obkladů, či na jiná problémovější místa z hlediska údržby. Pro tento účel kuchyňského obložení jsou ideální volbou obklady z betonu, které je možné čistit vodou a běžnými mycími prostředky. Jsou mnohem odolnější než sádra a také praktičtější.

POZOR - Nedoporučujeme aplikovat naše obklady (beton, sádra ani kámen) přímo za varnou desku. Při trvalém styku obkladu s vroucím olejem mohou zůstat na povrchu obkladu skvrny, které už nelze odstranit. V tomto případě nepomůže ani impregnace obkladu. Tento problém lze řešit po konzultaci s truhlářem předsazeným sklem, které by obklad chránilo.

Kamenné obklady do kuchyně tedy určitě ano, ale rozhodně si doporučujeme celou realizace vhodně promyslet z hlediska praktičnosti.

Pokud byste si nevěděli rady s realizací našich kamenných obkladů v kuchyni, neváhejte nám napsat.

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady