POWERELASTIK 5 kg - Flexibilní disperzní lepidlo pro obklady STEGU

Značka: Obklady STEGU
460 Kč / balení 380,17 Kč bez DPH
Na skladě

POWERELASTIK je elastické disperzní lepidlo, které je připraveno ihned k použití v tenké vrstvě 2 mm. Lepidlo je předem namíchané a je použitelné v exteriéru i interiéru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní charakteristika

POWERELASTIK je předem namíchané lepidlo, které je připraveno ihned k použití v tenké vrstvě 2 mm. Univerzální mrazuvzdorné lepidlo do interiéru i exteriéru je flexibilní a zajišťuje vysokou pevnost a odolnost. Lepidlo není vhodné pro použití v případě vrstev silnějších víc než 4 mm.

 

Příprava podkladu

Lepidlo lze použít na jakýkoliv pevný povrch: beton, cihla, silikátové cihly, sádrokarton a sádrové omítky. Povrch musí být čistý, suchý a zpenetrovaný vhodnou penetrací. V případě hladkého povrchu či olejové či voděodolné malby by měl být povrch zdrsněn v poměru 50% z původní plochy a následně důkladně zbaven prachu a nečistot.

 

Příprava lepidla

Lepidlo POWERELASTIK je v připraveno ihned k použití bez jakékoliv další práce. Směs smícháme s lepidlem, které se tím stane mrazuvzdorné a voděodolné.

Opravy lze provádět po dobu 10 minut. Práce by neměla být prováděna za deště, větru či velké teploty. Okolní teplota podkladu a při lepení nesmí být nižší než 5 °C a vyšší než 25 °C. Lepidlo není vhodné pro použití v případě vrstev silnějších víc než 4 mm.

Doba použití: 15 minut

 

Lepení v interiéru

Lepidlo ELASTIK nanášejte přímo na obklad pomocí zubového ocelového hladítka o velikosti zubů 3 - 8 mm či bodově na terče špachtlí. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad přiložte na stěnu a rovnoměrně přitlačte. Nadměrné množství lepidla odstraňte špachtlí.

 

Lepení v exteriéru

Lepidlo ELASTIK nanášejte přímo na obklad (vodorovně) pomocí zubového ocelového hladítka o velikosti zubů 3 - 8 mm. Po nanesení lepidla na min. 80% plochy obkladu, obklad přiložte na stěnu a rovnoměrně přitlačte. Nadměrné množství lepidla odstraňte špachtlí.

 

Skladování

Přípustná doba skladování je od 5°C v originálním balení po dobu 12 měsíců od data výroby, které je označeno na krytu.

Osvědčení č. HK/B/2304/03/98

Schválení ITB č. AT-15-5784/2002

 

Doporučení

Vzhledem k různorodosti stavebních materiálů dostupných na trhu, musí být před lepením provedeny zkoušky za účelem vyloučení jakéhokoliv nepředvídatelného problému, který může nastat během lepení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla - pro montáž našich obkladů
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
Barva: Bílá
Pracovní teplota: 5 - 25 °C
Tuhnutí: 10 minut v závislosti na okolní teplotě
Voděodolnost: ANO
Vydatnost: cca 2,5 m2
Vytvrzení: 5 hodin v závislosti na okolní teplotě

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: