Novinky

7.11.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Liší se pokládka podle jednotlivých značek obkladů?

Ano liší. Ačkoliv se pokládka realizuje u všech značek obkladů na podobném principu, každý výrobce má své specifika, která jsou nutná dodržet, aby se na obklady vztahovaly záruky. Pokyny k pokládce a údržbě konkrétního obkladu, naleznete vždy na jeho produktové stránce v souborech. Pokud by se náhodou stalo, že byste tyto technické informace nemohli najít, neprodleně nás informujte, abychom Vám je mohli zaslat. To platí i v případě, pokud by Vám nebylo něco z dokumentace zcela jasné. 

Zákazník je povinen si tyto technické informace přečíst a řídit se jimi. V případě, že tak neučiní a nebude se řídit pokyny technického listu, nemohou být případné reklamace plynoucí z nesprávného použití obkladu uznány.

Pokládka se dále liší podle materiálu, ze kterého je obklad vyroben. Rozdíl bude především v jiném přístupu k obkladům. Například sádrové obklady lze zkracovat i pilkou na dřevo. Oproti tomu, na betonové obklady bude zapotřebí diamantový kotouč, což způsobuje značnou prašnost. K přírodnímu kameni je pak ideální stolní pila na kámen (s trochou zručnosti však lze použít rovněž flexu).

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

zeptejte-se-nas  

dotazy-vyberdotazy-nakup2