Lze aplikovat kamenný obklad na zateplenou fasádu?

Ano, určitě to je možné. A je to dokonce velice časté.

Tyto realizace je však nejlepší konzultovat s projektantem nebo odborným stavařem, který musí navrhnout vhodné konstrukční řešení podkladní plochy s ohledem na hmotnost obkladu. Pro každou realizaci musí být navrženo individuální řešení, protože každý dům má jiný typ izolantu, jinou nosnou konstrukci a každý obklad má jinou hmotnost.

Proto jsou v případě potřeby nutné další úpravy podkladu (perlinka, dodatečné kotvení). Neexistuje tedy univerzální návod pro tento typ pokládky.

Standardně se pro správnou přípravu podkladu používají dvě vrstvy sklo-vláknité tkaniny (perlinky) odpovídající gramáže, které jsou aplikovány spolu s lepidlem samostatně a s každou vrstvou jsou po vyschnutí lepidla překotveny 6-8 hmoždinkami s kovovým vrutem na metr čtvereční. Celkově by tedy mělo být v ploše zhruba 12-16 hmoždinek s kovovým vrutem na metr čtvereční. Velikost a přesný počet hmoždinek s vruty se bude lišit podle typu zateplení a hmotnosti obkladu. 

 

Níže si můžete pro představu přečíst podrobné montážní postupy v případě aplikace na zateplené fasády:

Montáž obkladů STEGU na zateplení

Montáž obkladů VASPO na zateplení

Montáž obkladů MAGICRETE na zateplení

 

Kamenné obklady na zateplené fasádě jsou čím dál více oblíbenou záležitostí. Důležitou roli hraje také fakt, že betonové obklady tvoří spolu se zateplenou fasádou (polystyrenem, minerální vatou) ucelený tepelně a zvukově izolační systém, který zlepšuje celkové izolační vlastnosti domu. Navíc fasáda neztratí ani po obložení fasády své paropropustné vlastnosti - fasáda tedy stále "dýchá".

Netřeba zmiňovat, že fasáda tak získá zcela jiné estetické pojetí a značně zvýší celkovou hodnotu nemovitosti. Fasádní obklady patří mezi jednoznačně nejžádanější z našeho sortimentu.

 

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady