Novinky

7.11.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Lze aplikovat kamenný obklad na zateplenou fasádu?

Ano, určitě to je možné. Tyto realizace je však nutné konzultovat s projektantem, který musí navrhnout vhodné konstrukční řešení podkladní plochy s ohledem na hmotnost obkladu. Pro každou realizaci musí být navrženo individuální řešení, protože každý dům má jiný typ izolantu a každý obklad má jinou hmotnost. Proto jsou v případě potřeby nutné další úpravy podkladu (perlinka, dodatečné kotvení). Neexistuje tedy univerzální návod pro tento typ pokládky.

Standardně se pro správnou přípravu podkladu používají dvě vrstvy sklovláknité tkaniny (perlinky) odpovídající gramáže, které jsou aplikovány spolu s lepidlem samostatně a s každou vrstvou jsou po vyschnutí lepidla překotveny 6-8 hmoždinkami s ocelovým vrutem na metr čtvereční. Celkově by tedy mělo být v ploše zhruba 12-16 hmoždinek s ocelovým vrutem na metr čtvereční. Velikost a přesný počet hmoždinek s vruty se bude lišit podle typu zateplení a hmotnosti obkladu.

Níže si můžete pro představu přečíst podrobné montážní postupy:

Montáž obkladů STEGU na zateplení

Montáž obkladů VASPO na zateplení

Montáž obkladů MAGICRETE na zateplení

Nicméně kamenné obklady na zateplené fasádě jsou čím dál více oblíbenou záležitostí. Důležitou roli hraje také fakt, že betonové obklady tvoří spolu se zateplenou fasádou (polystyrenem, minerální vatou) ucelený tepelně a zvukově izolační systém, který významně zlepšuje celkové izolační vlastnosti domu. Navíc fasáda neztratí ani po obložení fasády své paropropustné vlastnosti - fasáda tedy "dýchá".

Netřeba zmiňovat, že fasáda tak získá zcela jiné estetické pojetí a značně zvýší celkovou hodnotu nemovitosti. Fasádní obklady patří mezi jednoznačně nejžádanější sortiment v současné době. 

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

zeptejte-se-nas  

dotazy-vyberdotazy-nakup2