Dají se obklady lepit na dřevo, kov, cetris desky a podobné materiály?

Pokud chcete obložit dřevo, kov, cetris desky a další podobné materiály musíte zajistit, aby byly dodrženy tyto tři požadavky:

 

1) Nosnost podkladu

Podklad, na kterém bude obklad upevněn musí být nosný s ohledem na hmotnost konkrétního obkladu. Samozřejmostí je vhodné konstrukční řešení podkladu s ohledem na stavební praxi. Doporučujeme, aby vhodnou připravenost podkladní plochy zhodnotil kvalifikovaný stavař. 

 

2) Správné přilnutí obkladu, tzn. vhodné lepidlo (+ penetrace)

Pro tyto speciální aplikace častokrát nelze použít klasické flexibilní lepidlo, které je určené pro lepení obkladu na zděnou stěnu. Je zde někdy nutné použít speciální lepidla a penetrace, které jsou schopny přilnout ke konkrétnímu podkladu (kov, dřevo...). Tyto podklady totiž bývají většinou nesavé. Konkrétní lepidlo zakoupíte na základě konzultace s odbornou firmou prodávající tento sortiment (např. Den Braven, Mapei...). 

Druhou variantou je na stávající dřevěný či kovový podklad našroubovat například polystyren, a pak postupovat jako v případě klasické zateplené fasády.

 

3) Správná pokládka

Pokládka se v tomto případě může v několika ohledech lišit (např. jiný systém nanášení lepidla), proto na ni držte zvýšenou pozornost a veškeré nejasnosti konzultujte s odborníky ze stavební praxe nebo přímo s námi.

 

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady