Dají se obklady lepit na dřevo, kov, cetris desky a podobné materiály?

Pokud chcete obložit dřevo, kov, cetris desky a další podobné materiály musíte zajistit, aby byly dodrženy tyto tři požadavky:

 

1) Nosnost podkladu

Podklad, na kterém bude obklad upevněn musí být nosný s ohledem na hmotnost konkrétního obkladu. Samozřejmostí je vhodné konstrukční řešení podkladu s ohledem na stavební praxi. Doporučujeme, aby vhodnou připravenost podkladní plochy zhodnotil kvalifikovaný stavař. 

 

2) Správné přilnutí obkladu - vhodné lepidlo (+ penetrace)

Pro tyto speciální aplikace častokrát nelze použít klasické flexibilní lepidlo, které je určené pro lepení obkladu na zděnou stěnu. Je zde někdy nutné použít speciální lepidla a penetrace, které jsou schopny přilnout ke konkrétnímu podkladu (kov, dřevo...). Tyto podklady bývají většinou nesavé. Konkrétní lepidlo zakoupíte na základě konzultace s odbornou firmou prodávající tento sortiment (např. Den Braven, Mapei...). 

 

3) Správná pokládka

Pokládka se v tomto případě může v několika ohledech lišit (např. jiný systém nanášení lepidla), proto na ni držte zvýšenou pozornost a veškeré nejasnosti konzultujte s odborníky ze stavební praxe nebo přímo s námi.

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení