Dají se obklady lepit na dřevo, kov, cetris desky a podobné materiály?

Pokud chcete obložit dřevo, kov, cetris desky a další podobné materiály musíte zajistit, aby byly dodrženy tyto tři požadavky:

 

1) Nosnost podkladu

Podklad, na kterém bude obklad upevněn musí být nosný s ohledem na tíhu obkladu. Samozřejmostí je vhodné konstrukční řešení podkladu s ohledem na stavební praxi. Doporučujeme, aby vhodnou připravenost podkladní plochy zhodnotila pověřená osoba ze stavební praxe. 

 

2) Správné přilnutí obkladu - vhodné lepidlo (+ penetrace)

Pro tyto speciální aplikace ve většině případů nelze použít klasické flexibilní lepidlo, které je určené pro lepení obkladu na stěnu. Je zde nutné použít speciální lepidla, které jsou schopny přilnout ke konkrétnímu podkladu (kov, dřevo...), které bývají většinou nesavé. Konkrétní lepidlo zakoupíte na základě konzultace s odbornou firmou prodávající tento sortiment (např. Mapei, Baumit, Schonox...). Případně se můžete obrátit přímo na nás. 

Například pro lepení obkladu na dřevo bude vhodné lepidlo Mamut, které je na bázi polyuretanu, podklad se již nepenetruje.

 

3) Správná pokládka

Pokládka se v tomto případě může v několika ohledech lišit, proto na ni držte zvýšenou pozornost a veškeré nejasnosti konzultujte s odborníky ze stavební praxe nebo přímo s námi.

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady