Novinky

7.11.2018
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2018
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2018
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Dají se obklady lepit na sádrokarton?

Otázku zda je možné naše kamenné obklady lepit na sádrokarton slýcháme čím dál častěji. Je to zejména z důvodu současného trendu aplikovat naše obklady do interiérů i bytových jader.

Základem je zajistit dostatečnou nosnost sádrokartonové kontrukce. Pokud je konstrukce kvalitní, pak lze lepit i obklady o váze 40 kg a více. Pokud je nekvalitní, tak bude potřeba hledat řešení, jakým způsobem lze nosnost sádrokartonu zvýšit.

Pokud si nejste jistí, zda Váš sádrokarton unese tíhu vámi zvoleného obkladu, vyhledejte sádrokartonáře, či jinou odpovědnou osobu ze stavebnictví, která Vám bude schopná odpovědět, na základě Vašeho konkrétního řešení.

Dbejte také na vhodné ošetření podkladu před pokládkou. Tím se rozumí zejména odstranění všech nežádoucích nečistot, mastnot, prachu, zbytků nátěrů apod. Pak bude potřeba podklad napenetrovat, aby získal správnou přilnavost. Použít je možné standardní flexibilní lepidlo.

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

zeptejte-se-nas  

dotazy-vyberdotazy-nakup2