Dají se obklady lepit na sádrokarton?

Určitě ano.

Otázku zda je možné naše kamenné obklady lepit na sádrokarton slýcháme čím dál častěji. Je to zejména z důvodu současného trendu aplikovat naše obklady do interiérů či do dřevostaveb.

Základem je zajistit dostatečnou nosnost sádrokartonové konstrukce. Pokud je konstrukce kvalitní s dostatečným množstvím vyztužujících profilů, pak lze lepit i těžší obklady. Pokud je nekvalitní, tak bude potřeba hledat řešení, jakým způsobem lze nosnost sádrokartonu zvýšit.

Pokud si nejste jistí, zda Váš sádrokarton unese tíhu vámi zvoleného obkladu, vyhledejte sádrokartonáře, či jiného kvalifikovaného stavaře, který Vám bude schopný individuálně zhodnotit konstrukci. Každá sádrokartonová příčka je jiná a může mít různě dimenzované profily, které přenášejí zatížení obkladu. Také rovinatost (svislost) konstrukce hraje důležitou roli. Proto je k tomu potřeba přistupovat individuálně.

Dbejte také na vhodné ošetření podkladu před pokládkou. Tím se rozumí zejména odstranění všech nežádoucích nečistot, mastnot, prachu, zbytků nátěrů apod. Pak bude potřeba podklad napenetrovat a aplikovat stěrku lepidla s perlinkou. K lepení samotného obkladu je pak možné použít standardní flexibilní lepidlo C2TE S1.

Další variantou je pak použití našich samolepících kamenných obkladů.

 

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady