Dají se obklady lepit na stropy?

Ano, některé obklady je možné použít i k obložení stropu. Nicméně pokládka bude zcela individuální a to hlavně z toho důvodu, že při tomto typu realizace, působí zcela jinak statika a přenášení váhy obkladů než-li na svislé stěně.

Při obkládání stropu není možné použít klasické lepidlo, které dodáváme k obkladům. Klasická flexibilní lepidla počítají se svislou pokládkou, kde jednotlivé obklady drží na sobě a (většinou) zespodu na zemi. Obklady tak přenášejí svou tíhu mezi sebou a zemí. Při obkládání stropu drží každý obklad zvlášť a veškerá tíha každého obkladu je přenášena pouze do lepidla, které spojuje obklad se stropem. Volbu vhodného lepidla konzultujte buď s odborným prodejcem stavební chemie, nebo přímo s námi.

Druhým požadavkem k tomuto typu pokládky je samozřejmě dostatečná nosnost stropu. Strop musí být schopen pojmout tíhu obkladu. Nosnost Vašeho stropu zjistíte po konzultaci s osobou ze stavební praxe (projektant, statik), která to bude schopná posoudit, dle Vašeho konstrukčního řešení.

Při montáži také budete muset obklady pravděpodobně podpírat, dokud lepidlo neztvrdne. Například dřevěnými trámky.

To se netýká lepení cihlových pásků na stropy (např. vinné sklípky), ty většinou podpírat není potřeba neboť jsou velmi lehké a lepidlo je udrží i v čerstvém stavu.

 

obklady_na_strop

 

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady