Dají se obklady lepit na stropy?

Ano, některé obklady je možné použít i k obložení stropu. Nicméně pokládka bude zcela individuální a to hlavně z toho důvodu, že při tomto typu realizace, působí zcela jinak statika a přenášení váhy obkladů než-li na svislé stěně.

Při obkládání stropu není možné použít klasické lepidlo, které dodáváme k obkladům. Klasická flexibilní lepidla počítají se svislou pokládkou, kde jednotlivé obklady drží na sobě a (většinou) zespodu na zemi. Obklady tak přenášejí svou tíhu mezi sebou a zemí. Při obkládání stropu drží každý obklad zvlášť a veškerá tíha každého obkladu je přenášena pouze do lepidla, které spojuje obklad se stropem. Volbu vhodného lepidla konzultujte buď s odborným prodejcem stavební chemie, nebo přímo s námi.

Druhým požadavkem k tomuto typu pokládky je samozřejmě dostatečná nosnost stropu. Strop musí být schopen pojmout tíhu obkladu. Nosnost Vašeho stropu zjistíte po konzultaci s osobou ze stavební praxe (projektant, statik), která to bude schopná posoudit, dle Vašeho konstrukčního řešení.

Při montáži také budete muset obklady pravděpodobně podpírat, dokud lepidlo neztvrdne.

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady