Novinky

7.11.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Dají se obklady lepit na stropy?

Ano, obklady je možné použít i k obložení stropu. Nicméně pokládka bude zcela individuální a to hlavně z toho důvodu, že při tomto typu realizace, působí zcela jinak statika a přenášení váhy obkladů, než-li na svislé stěně.

Při obkládání stropu není možné použít klasické lepidlo, které dodáváme k obkladům. Klasická flexibilní lepidla počítají se svislou pokládkou, kde jednotlivé obklady drží na sobě a (většinou) zespodu na zemi. Obklady tak přenášejí svou tíhu mezi sebou a zemí. Při obkládání stropu drží každý obklad zvlášť a veškerá tíha každého obkladu je přenášena pouze do lepidla, které spojuje obklad se stropem. Volbu vhodného lepidla konzultujte buď s odborným prodejcem stavební chemie, nebo přímo s námi.

Druhým požadavkem k tomuto typu pokládky je samozřejmě dostatečná nosnost stropu. Strop musí být schopen pojmout tíhu obkladu. Nosnost Vašeho stropu zjistíte po konzultaci s osobou ze stavební praxe (projektant, statik), která to bude schopná posoudit, dle Vašeho konstrukčního řešení.

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

zeptejte-se-nas  

dotazy-vyberdotazy-nakup2