Dají se obklady lepit na stropy?

Ano, některé obklady je možné použít i k obložení stropu. Nicméně pokládka bude zcela individuální a to hlavně z toho důvodu, že při tomto typu realizace, působí zcela jinak statika a přenášení váhy obkladů než-li na svislé stěně.

Při obkládání stropu není možné použít klasické lepidlo, které dodáváme k obkladům. Klasická flexibilní lepidla počítají se svislou pokládkou, kde jednotlivé obklady drží na sobě a (většinou) zespodu na zemi. Obklady tak přenášejí svou tíhu mezi sebou a zemí. Při obkládání stropu drží každý obklad zvlášť a veškerá tíha každého obkladu je přenášena pouze do lepidla, které spojuje obklad se stropem. Volbu vhodného lepidla konzultujte buď s odborným prodejcem stavební chemie, nebo přímo s námi.

Druhým požadavkem k tomuto typu pokládky je samozřejmě dostatečná nosnost stropu. Strop musí být schopen pojmout tíhu obkladu. Nosnost Vašeho stropu zjistíte po konzultaci s osobou ze stavební praxe (projektant, statik), která to bude schopná posoudit, dle Vašeho konstrukčního řešení.

Při montáži také budete muset obklady pravděpodobně podpírat, dokud lepidlo neztvrdne.

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení