Novinky

7.11.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Je možné zvládnout pokládku svépomocí?

Pokládku můžete skutečně zvládnout i svépomocí. V tom případě byste však měli mít alespoň minimální znalosti o stavební praxi a trochu zručnosti. Při pokládce svépomocí je potřeba striktně dodržovat předepsané postupy, montážní listy a principy stavebnictví. Celý proces nelze urychlit a je potřeba ho dělat s maximální pečlivostí a trpělivostí.

Vzhledem k tomu, že budete chtít mít kamenný obklad na fasádě alespoň několik let, nedoporučujeme šetřit peníze na použitém lepidle a dalším montážním příslušenstvím. Používejte buď stavební chemii, kterou dodáváme k obkladům, nebo stavební chemii, za kterou se Vám může její prodejce zaručit. Pokud si nejste jistí, zda můžete použít nějaký konkrétní výrobek, konzultujte vše přímo s námi a budete mít jistotu o správnosti.

Při montáži se můžete držet těchto kroků. Veškeré konstrukční řešení se kterými si nejste jistí, řešte s příslušnými zodpovědnými osobami (statik, projektant, architekt...) nebo přímo s námi. Pokládku svépomocí zvládne každý šikovný kutil, ale rozhodně ji nelze brát na lehkou váhu!

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

zeptejte-se-nas  

dotazy-vyberdotazy-nakup2