Je možné zvládnout pokládku svépomocí?

Pokládku můžete skutečně zvládnout i svépomocí. V tom případě byste však měli mít alespoň minimální znalosti o stavební praxi a trochu zkušeností. Při pokládce svépomocí je potřeba striktně dodržovat předepsané postupy, montážní listy a principy stavebnictví. Celý proces nelze urychlit a je potřeba ho dělat s maximální pečlivostí a trpělivostí.

Vzhledem k tomu, že budete chtít mít kamenný obklad na fasádě alespoň několik let (ideálně několik desítek let), nedoporučujeme šetřit peníze na použitém lepidle a dalším montážním příslušenství. Používejte buď stavební chemii, kterou dodáváme k obkladům, nebo stavební chemii za kterou se Vám může její prodejce zaručit. Pokud si nejste jistí, zda můžete použít nějaký konkrétní výrobek, konzultujte vše přímo s námi a budete mít jistotu o správnosti.

Při montáži se můžete držet těchto kroků. Veškeré konstrukční řešení se kterými si nejste jistí, řešte s příslušnými zodpovědnými osobami (statik, projektant, architekt...) nebo přímo s námi. Pokládku svépomocí zvládne každý šikovný kutil, ale rozhodně ji nelze brát na lehkou váhu!

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení