Je možné zvládnout pokládku svépomocí?

Pokládku můžete skutečně zvládnout i svépomocí. V tom případě byste však měli mít alespoň minimální znalosti o stavební praxi a trochu zkušeností. Při pokládce svépomocí je potřeba striktně dodržovat předepsané postupy, montážní listy a principy stavebnictví. Celý proces nelze urychlit a je potřeba ho dělat s maximální pečlivostí a trpělivostí.

Vzhledem k tomu, že budete chtít mít kamenný obklad na fasádě alespoň několik let (ideálně několik desítek let), nedoporučujeme šetřit peníze na použitém lepidle a dalším montážním příslušenství. Používejte buď stavební chemii, kterou dodáváme k obkladům, nebo stavební chemii za kterou se Vám může její prodejce zaručit. Pokud si nejste jistí, zda můžete použít nějaký konkrétní výrobek, konzultujte vše přímo s námi a budete mít jistotu o správnosti.

Při montáži se můžete držet těchto kroků. Veškeré konstrukční řešení se kterými si nejste jistí, řešte s příslušnými zodpovědnými osobami (statik, projektant, architekt...) nebo přímo s námi. Pokládku svépomocí zvládne každý šikovný kutil, ale rozhodně ji nelze brát na lehkou váhu!

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

vyber-obkladu-rady nakup-obkladu-rady