Jak jsou u jednotlivých obkladů řešeny rohové prvky?

Pro dosažení bezchybného efektu při obkládání vnějších rohů poslouží rohové obklady, které tak ještě více umocňují celkový dojem obložené stěny. Provedení rohových prvků se může lišit v závislosti na různých značkách a na různých sériích obkladů. Každý výrobce si určuje svůj systém rohového řešení. 

 

1. varianta - Obklad ve tvaru L

Nejčastější provedení rohových prvků. Jedná se o jednotlivé díly, kteréBetonovy-obklad-magicrete-stipana-bridlice-shale-kamenne-obklady-repa-14 jsou vyrobeny ve tvaru L. Typicky má obklad jednu stranu delší, než druhou. Přirozeného efektu dosáhneme střídavým otáčením obkladů. Tato varianta je esteticky nejzdařilejší. Na druhou stranu zpravidla cenově nejdražší, což je dáno složitější výrobou.

 

 

2. varianta - Spojení dvou dílů do sebe

Efektu je dosaženo spojením dvou dílů, které společně tvoří roh. Na těchto rohových prvcích jsou většinou povrchové struktury vyobrazeny i na bočních stranách obkladu. Jeden rohový prvek je vlastně pár dvou kusů, které se vždy dodávají jako ucelený komplet. Toto řešení bývá většinou o něco málo levnější, než 1. varianta. Výhodou je, lze se stranami malinko hýbat, když roh není přesně kolmý.povazan-hnedy

 

 

3. varianta - Vyobrazení struktury na boční straně jednoho dílu

Jedná se o tvar klasického plošného obkladu (pásku), přičemž povrchová struktura obkladu je vyobrazena i na boční sohniva-skala-oranzovocervenatraně. Tuto pohledovou stranu vsadíme na roh a z druhé strany rohu pouze dorazíme klasický obklad bez boční povrchové struktury, takže vidět půjde pouze propracovaná boční strana našeho rohového obkladu. Toto řešení je nejlevnější. 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady