Novinky

7.11.2018
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2018
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2018
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Jak jsou u jednotlivých obkladů řešeny rohové prvky?

Pro dosažení bezchybného efektu při obkládání vnějších rohů poslouží rohové obklady, které tak ještě více umocňují celkový dojem obložené stěny. Provedení rohových prvků se může lišit v závislosti na různých značkách a na různých sériích obkladů.

1. Obklad ve tvaru L

Nejčastější provedení rohových prvků. Jedná se o jednotlivé díly, kteréBetonovy-obklad-magicrete-stipana-bridlice-shale-kamenne-obklady-repa-14 jsou vyrobeny ve tvaru L. Typicky má obklad jednu stranu delší, než druhou. Přirozeného efektu dosáhneme střídavým otáčením obkladů.

 

 

2. Spojení dvou rohových dílů

Efektu je dosaženo spojením dvou dílů, které společně tvoří roh. Na těchto rohových prvcích jsou většinou povrchové struktury vyobrazeny i na bočních stranách obkladu.povazan-hnedy

 

 

3. Vyobrazení struktury na boční straně jednoho dílu

Jedná se o tvar klasického plošného obkladu, přičemž povrchová struktura obkladu je vyobrazena i na boční sohniva-skala-oranzovocervenatraně. Z druhé strany rohu pouze dorazíme klasický       obklad bez boční povrchové struktury, takže vidět půjde pouze propracovaná boční strana našeho rohového obkladu.

 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

    zeptejte-se-nas 

dotazy-nakup2

 

dotazy-pokladka