Jak jsou u jednotlivých obkladů řešeny rohové prvky?

Pro dosažení bezchybného efektu při obkládání vnějších rohů se používají rohové obklady. Ty tak ještě více umocňují celkový dojem obložené stěny. Provedení rohových prvků se může lišit v závislosti na různých značkách a na různých sériích obkladů. Každý výrobce si určuje svůj systém rohového řešení. Nyní si projdeme jednotlivé varianty:

 

1. varianta - Rohovka ve tvaru L

Betonovy-obklad-magicrete-stipana-bridlice-shale-kamenne-obklady-repa-14

Nejčastější provedení rohových prvků. Jedná se o jednotlivé díly, které jsou vyrobeny ve tvaru L. Rohovka je ucelený jeden kus. Typicky má obklad jednu stranu delší, než druhou. Přirozeného efektu dosáhneme střídavým otáčením obkladů. Tato varianta je esteticky nejzdařilejší. Na druhou stranu zpravidla cenově nejdražší, což je dáno složitější výrobou.

 

 

 

2. varianta - Spojení dvou dílů do sebe (přes zámek)

povazan-hnedy

Každá jedna rohovka se skládá ze dvou dílů. Tyto dva díly se do sebe zapasují přes zámek a vznikne roh. Na těchto rohových prvcích jsou většinou povrchové struktury vyobrazeny i na bočních stranách obkladu. Jeden rohový prvek je vlastně pár dvou kusů, které se vždy dodávají jako ucelený komplet. Toto řešení bývá většinou o něco málo levnější, než 1. varianta. Výhodou je to, že lze se stranami malinko hýbat. To oceníte pokud roh, který obkládáte, nemá přesně 90 stupňů.

 

 

 

3. varianta - Vyobrazení struktury na boční straně obkladu 

ohniva-skala-oranzovocervena

Rohovka vypadá na první pohled jako obyčejný obklad. Rozdíl je však v tom, že povrchová struktura obkladu je vyobrazena i na boční straně, která by byla jinak hladká. Tuto pohledovou stranu vsadíme na roh a z druhé strany rohu pouze dorazíme klasický obklad bez boční povrchové struktury, takže vidět půjde pouze propracovaná boční strana našeho rohového obkladu. Toto řešení je nejlevnější, protože je výrobně nenáročné.

 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady