Novinky

7.11.2018
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2018
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2018
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Co jsou bílé fleky na obkladu - vápenné výkvěty? Dá se jich zbavit?

Vápenné výkvěty jsou bělavé fleky na povrchu betonového obkladu. Nejedá se o vadu výrobku, ale pouze o dočasnou estetickou nedokonalost. Nedá se jí nijak spolehlivě předejít a je společným problémem pro všechny betonové výrobky. Proto na ni nelze uplatnit reklamaci. Vápenné výkvěty se mohou každého výrobku objevit 1x za celou dobu své životnosti a časem zmizí běžným užíváním obkladu.

Jedna se o vyplavování složek vápna (nedílná součást betonu) na povrch za přítomnosti vody v obkladu. Vznikají na místech, které jsou jednak špatně izolovány proti vodě (opěrné zídky, ploty...) a také vznikají na některých místech po zimě (odpařování zmrzlé vody z betonu). 

Výrobci se snaží přidávat do betonové směsi různé aditiva, které slouží jako ochrana proti výkvětům. Jedná se o takzvané retardéry. Jako prevenci lze označit i impregnaci, která uzavře obkladu póry a tím pádem voda do obkladu hůře proniká. Jak už ale bylo řečeno, výkvětům nejde stoprocentně předejít.

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

zeptejte-se-nas  

dotazy-vyberdotazy-nakup2