Flexibilní lepidlo WILD STONE LM

exteriér / interiér
599 Kč / balení 495,04 Kč bez DPH
Na skladě
Lepidlo WILD STONE LM je vysoce odolné flexibilní mrazuvzdorné lepidlo s prodlouženou dobou spracovatelnosti a třídy C2TE S1. Lepidlo je určeno pro lepení obkladů Wild Stone v interiéru i exteriéru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Základní charakteristika

  • Typ C2TE S1 podle EN 12004:2001
  • Vysoce flexibilní a pružné
  • Pro stěny i podlahy
  • Odolné vodě a mrazu
  • Se sníženým skluzem
  • Do interiéru i exteriéru
  • Vysoká pevnost v tahu i tlaku
  • Vynikající přilnavost a zpracovatelnost

 

Kde ho lze využít

Lepidlo WILD STONE LM je určeno k lepení všech typů obkladů a dlažeb ve vnitřním i vnějším prostředí, včetně extrémně nenasákavých prvků. Určeno pro lepení na vysoce provozně namáhané (automobily, vozíky) podlahy, osluněné venkovní plochy a podlahy se zabudovaným topením, na staré dlažby, hydroizolační hmoty (TH 480 v interiéru, HI 180 v exteriéru). Při použití penetrace Bralep PE 280H nebo Bralep 280 (1:1) je možno lepit na anhydritové potěry a stěrky. Za použití adhezního
můstku také vhodné na dřevěné a dřevotřískové podklady.

 

Jak připravit podklad

Podklad musí být předem vyrovnaný, vyzrálý, suchý, zbavený nečistot, zbytků lepidel, mastnoty, nesoudržných povrchových vrstev a prachu. Velmi savé podklady je doporučeno napenetrovat WILD STONE PN, aby nedošlo ke zkrácení otevřené doby. Důkladnou penetraci je nutno provést především před lepením na sádrokartonové a cementotřískové desky a anhydritové podklady. Nenasákavé, dřevěné a dřevotřískové podklady je nutné 24 hodin před lepením opatřit adhezním můstkem v tenké vrstvě (0,5mm). Adhezní můstek je jakékoliv lepidlo řady BRALEP OL v řídké konzistenci, pro jehož ředění se použije místo vody penetrace BRALEP PE 280.

 

Pracovní postup

Suchá směs se vmísí do čisté studené vody v předepsaném poměru (280 ml/1 kg) a pečlivě se promíchá míchadlem tak, aby vznikla homogenní hmota bez hrudek. Nechá se 5 minut odstát a poté se opět krátce promíchá. Takto připravený tmel se na podklad natáhne pomocí hladké strany nerezového hladítka, vzniklá vrstva lepidla se následně pročeše zubovou stranou, aby bylo zajištěno potřebné množství lepidla. Do lepidlového lože se obkladačky silně přitlačí nebo doklepou gumovým kladívkem.

Pokud se nestihnou obklady položit do 20 minut, musí se zavadající nanesené lepidlo odstranit. Obkladačky není nutné předem namáčet do vody! Při lepení velkoformátových dlaždic, lepení na nerovný podklad nebo lepení vysoce namáhaných ploch je třeba nanést lepidlo také v tenké vrstvě na rub dlaždice. Připravený tmel v nádobě je zpracovatelný cca 3 hodiny (v závislosti na teplotě okolí), zatuhlou směs neředit a nezpracovávat. Teplota obkladu, podkladu a okolního prostředí musí být při aplikaci 5°-25°C. Nepoužívat při očekávaných mrazech. Vysoké teploty zkracují otevřenou dobu, vlhký podklad prodlužuje dobu vytvrdnutí.

Použité nástroje a lepidlo jsou před zatuhnutím omyvatelné vodou, zatvrdlé lepidlo odstavit mechanicky a následně dočistit zředěným octem nebo speciálními prostředky na odstraňování cementových povlaků. Spárování je možno provést za 24 - 48 hodin, plně zatížitelné po 3 dnech.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla - pro montáž našich obkladů
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 25 kg
Další důležité informace: V technickém listu
Doba zpracování: cca 3 hodiny
Množství záměsové vody (ředění): 280 ml / 1 kg
Mrazuvzdornost: ANO
Spotřeba: 1 balení na cca 5 m² obkladu
Teplota při zpracování: Vyšší než + 5 °C a nižší než + 25°C
Trvanlivost: 1 rok při správném skladování
Třída: C2TE S1
Voděodolnost: ANO
Výrobce: WILD STONE
Zrnitost: 0 - 0,5 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: