Impregnace Wild Stone - Stonesil Aqua

303 Kč / balení 250,41 Kč bez DPH
Na skladě
Impregnace Wild Stone Stonesil Aqua slouží k povrchové úpravě obkladů Wild Stone. Jedná se o hydrofobní roztok, který chrání obklad před vnikem vody. Podporuje zachování stálosti barev a omezuje výskyt mechů či výkvětů. Impregnace prodlužuje celkovou životnost obkladů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Charakteristika

STONESIL AQUA je vodní emulze polysiloxanu a alkylalkoxysilanu určená k finální vodoodpudivé impregnaci savých silikátových materiálů. Přípravek je určen pro přímé použití bez ředění. Neobsahuje organická rozpouštědla. Nevytváří výkvěty, ani lesklá místa. Nemění původní vzhled materiálu ani nesnižuje jeho paropropustnost.

 

Použití

Prostředek je určen k povrchové hydrofobizaci všech porézních silikátových materiálů, jako jsou přírodní a umělý kámen, střešní krytina, zdivo, lícové cihly a pásky, omítky (vyzrálé), neglazovaná dlažba, beton aj. Pomocí hydrofobní (vodoodpudivé) úpravy lze významně omezit nasákavost těchto materiálů (voda se sbaluje do kuliček, které rychle stečou z povrchu) a tím zároveň snížit jejich mrazové poškození, špinivost povrchu, korozivní působení vodorozpustných solí a tvorbu výkvětů.

Celkově tedy lze výrazně prodloužit životnost a funkčnost nahydrofobizovaných materiálů. Vzhledem k vysoké odolnosti silikonů vůči povětrnosti, slunečnímu záření a teplotě má hydrofobní úprava značnou životnost.

 

Způsob aplikace

STONESIL AQUA se neředí, před použitím se pouze krátce promíchá. Aplikuje se na suché, čisté, soudržné, sluncem nezahřáté povrchy. Výkvěty, staré nebo nesoudržné nátěry a vrstvy je třeba otryskat, okartáčovat nebo jinak odstranit. Prach a nečistoty se omyjí čistou vodou (tlakovou) a nechají dobře vyschnout. V případě aplikace na vlhký podklad se zhorší kvalita hydrofobizační úpravy. Trhliny, spáry a nesoudržná místa je nutné vyspravit ještě před aplikací hydrofobizačního přípravku.

STONESIL AQUA se nanáší stříkáním (nízkotlaké postřikovače), válečkem nebo štětkou a pouze v takovém množství, které stačí vsakovat a nestéká po svislých stěnách. Přípravek musí být nanesen rovnoměrně v celé ploše až do plného nasycení podkladu. Na místo se vsáklým přípravkem je možno se vrátit ještě před jeho úplným zaschnutím, zaschlý přípravek se už nepřetírá. Cílem je co nejhlubší vsáknutí co největšího množství přípravku do podkladu. Místa s nevsáklým přípravkem otřít. Nanášení je třeba provádět při teplotě okolí a podkladu +5 až + 30°C.

Ošetřený povrch je nutné chránit cca 24 hodin před deštěm. Orientační spotřeba STONESILU AQUA je 0,3 až 1 l/m2 v závislosti na nasákavosti materiálu. Před aplikací je vhodné vyzkoušet přípravek na malé ploše pro kontrolu výsledného vzhledu ošetřeného podkladu a pro zjištění spotřeby přípravku. Nahydrofobizovaný materiál prosychá podle okolních podmínek. Hydrofobní efekt se dostaví po dokonalém odpaření vody do několika hodin.

Tento prospekt obsahuje nezávazné údaje, které jsou pro zákazníka informativní. Uvedené typy aplikací nejsou zcela vyčerpávající. V případě pochybností nebo nejasností se obraťte na Oddělení obchodně-technických služeb Lučebních závodů a.s. Kolín, tel.: 321 741 350-2, e-mail. ots@lucebni.cz. Pracovní pomůcky a potřísněné neporézní podklady se omyjí co nejdříve vodou. Před stříkáním je vhodné zakrýt okna a dveře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavební chemie - pro naše obklady
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
Další důležité informace: V technickém listu
Množství v balení: 1 l
pH: 3 - 4
Ředění: Neředit
Spotřeba: 7 - 10 m2 dle typu obkladu
Teplota při nanášení: +5 až +30 °C (chránit 24 hodin před deštěm)
Trvanlivost balení: 9 měsíců při správném skladování
Výrobce: WILD STONE
Vzhled: Nemění barvu ani vzhled obkladu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: