Jak sladit obklad s okolím? Jak jej sladit s omítnutou fasádou?

Otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Je to dáno vkusem každého člověka. Každý dům je jedinečný, stejně tak, jako každý člověk a jeho vkus. Podle nás je každá realizace výjimečná a krásná. Podíleli jsme se již na tisícovkách realizací a o žádné nemůžeme říci: "tak to se fakt nepovedlo".

Ale hlavně - v tom domě žijete Vy, kteří kolem toho obkladu budete každý den chodit. Proto není tolik důležitý názor nás, nebo jakkoli renomovaného architekta či odborníka. Důležité je, aby ten či onen obklad esteticky lahodil právě Vám.

Přesto existují určité zákonitosti, jakým způsobem je dobré k volbě obkladu na fasádu přistupovat. Především z hlediska sladění obkladu k navazující omítce.

Můžeme si rozdělit možnosti sladění obkladu s okolím následovně:

 

1) Výrazný kontrast

Obklad zcela odstínově odlišíme od zbytku okolí, čímž naprosto vynikne a stane se dominantou celého domu. Typický příklad je bílá fasáda a tmavě-šedý obklad.

fasada-kontrast

 

2) Sladění s okolím

Obklady se snažíme co nejvíce barevně přizpůsobit okolní omítnuté fasádě, čímž dosáhneme přirozeného a nenuceného vzhledu. Tady je potřeba pečlivě zvažovat odstíny, aby se vše barevně neslilo dohromady.

fasada-sladeni

 

3) Prolínání barev

Volíme vícebarevný obklad, který se bude prolínat s navazující omítnutou fasádou a také zahradou, což vytvoří přírodní a zároveň luxusní vzhled.

 fasada-prolinani

 

 

| Důležité je rovněž výběr obkladu přizpůsobit barvě oken, dveří či střešní krytiny.

| Doporučujeme shlédnout naši inspirativní galerii fasád, kde najdete mnoho různých řešení našich předešlých zákazníků.

 

 

Další dotazy k výběru:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

 zeptejte-se-nas 

                                                                         

nakup-obkladu-radymontaz-obkladu-rady