Novinky

7.11.2018
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2018
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2018
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

Jaká je údržba kamenného obkladu?

Údržba kamenných obkladů se liší s ohledem na to, zda se jedná o sádrové obklady, nebo o betonové obklady a přírodní kámen. Obecně je však údržba našich obkladů velmi snadná a praktická. Obklady v exteriéru doporučujeme ihned po pokládce ošetřit impregnací.

Impregnace je hydrofobní roztok, obvykle na bázi silikonu, díky kterému se uzavřou póry obkladu. Obklad tak není náchylný na vstřebávání vody a nečistot a celkově se tak prodlouží jeho celková životnost. Impregnací se také oživí barvy obkladu. Impregnace do exteriéru chrání obklad před vznikem mechu a je prevencí před vápennými výkvěty. Některé impregnace chrání obklady i před postříkáním sprejerů (zejména na plotech). Před nanesením impregnace doporučujeme odzkoušet roztok na malém málo viditelném kousku obkladu a nechat zaschnout, abyste se ujistili, jak se nástřikem změní barvy. Impregnace se prování v interiéru 1x za cca 10 let. V exteriéru 1x za cca 5 let. Dále dle návodu konkrétní impregnace. Impregnace není povinná, nýbrž doporučená. 

 

Sádrové obklady

Zde probíhá údržba takzvaně "za sucha" protože sádrové obklady není možné umývat vodou vzhledem k tomu, že sádra není voděodolný materiál. Pokud jsou však sádrové obklady naimregnovány, je možné je přetřít vlhkým hadrem (nikoliv mokrým). Jinak klasická údržba probíhá za pomocí prachovky, smetáku, či vysavače. Tedy suchou cestou.

 

Kamenné obklady z betonu (případně přírodní kámen)

Betonové obklady je možné čistit bez omezení vodou a běžnými mycími prostředky. V interiéru tedy typicky mokrým hadrem či suchou cestou (vysavač, prachovka..). V exteriéru je ideální provádět údržbu pomocí vysokotlakového čističe (WAP) či hadicí. 

 

Další dotazy k pokládce:

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz?

zeptejte-se-nas  

dotazy-vyberdotazy-nakup2