Novinky

7.11.2014
Betonové obklady imitující kámen

Beton je nejoblíbenější materiál pro výrobu imitací kamene. V čem spočívají výhody betonových obkladů?

více
7.11.2014
Kámen na fasádu - trvanlivý fasádní obklad

Zákazníci se nás často ptají, jestli je možné používat tzv. umělý kámen pro obložení fasády. Jak to tedy je?

více
7.11.2014
Imitace kamene - obklady pro interiér i fasádu

V minulosti oblíbené obklady z přírodního kamene čím dál více nahrazují jejich věrné kopie, neboli imitace. Jaké jsou hlavní důvody tohoto trendu?

více

UMĚLÝ KÁMEN - obklady z umělého kamene

betonove-obklady2

Co je umělý kámen

Umělý kámen představuje dokonalou imitaci přírodního kamene a stává se obrovským hitem ve světě moderního bydlení. Chlubí se dlouhodobou stálostí o délce až několik desítek let a vynikajícími vlastnostmi. Svým vzhledem zcela změní charakter každé budovy. Zvyšují hodnotu nemovitostí a přinášejí pocit pohodlí, luxusu a dokonalosti. Umělý kámen je ideální volbou pro všechny profesionální i laické domácí architekty, kteří se neuspokojí se všední strohostí bydlení. Dávno přestalo platit pravidlo, že umělý kámen je prvek pouze pro fasádu a venkovní objekty obecně. Nyní ho naleznete i v každém moderním interiéru, jakožto vnitřní dekoraci.

Z čeho se vyrábí

Obklady z umělého kamene představují výrobky z složené z jemné kamenité drti, odlehčeného betonu (případně sádry) a speciálních pojiv z přírodních, zdravotně nezávadných materiálů. Dále jsou výrobky obohaceny o další příměsy, které zlepšují jejich vlastnosti. Může se jednat například o omezení vápenných výkvětů, růst mechů a podobně.

Jak se vyrábí

Výroba funguje na principu polyuretanových forem, které vznikají odléváním skutečných kamenů vzetých z přírody. Tím je dosaženo přesného, přírodního vzhledu. Ke každému obkladu je odlito několik desítek, až stovek forem. Tak je zaručena neopakovatelnost jednotlivých obkladů ve větší ploše. Výroba umělého kamene samotná funguje vléváním speciálně upravené betonové (sádrové) směsi do zmiňovaných pružných forem. Po vyloupnutí hotového výrobku se v sušičkách několikanásobně urychlí proces zrání a výrobek je připraven k dobarvení. Dobarvování probíhá většinou ručně. To znamená, že každý dilčí obklad je samostatný originál.

Kde se používá

Možnosti využití obkladů z umělého kamene se samozřejmě odvýjí od použitého materiálu (sádra nebo beton). Pokud se budeme bavit o umělém kameni obecně, pak nutno říci, že je jeho využitelnost prakticky neomezená. Lze ho aplikovat na jakoukoliv dobře připravenou svislou stěnu v exteriéru i interiéru za účelem zvýšení estetické hodnoty bydlení. Funguje také jako dekorativní prvek zahrad v kombinaci s dalšími zahradními doplňky. V neposlední řadě ho najdeme v nejrůznějších komerčních prostorech jako stylový doplňek kanceláří, obchodních prostor či provozoven služeb.

Výhody umělého kamene

  • Zvyšují finanční i estetickou hodnotu nemovitostí
  • Výborné vlastnosti a dlouhá životnost
  • Za relativně málo peněz mnoho užitku 
  • Univerzální možnosti využití
  • Zdravotně nezávadný materiál

Betonové obklady       Sádrové obklady       Cihlové obklady       Přírodní kámen

  povazan-cerny-10

Rádi bychom Vás upozornili, že v současnosti je možné vidět nejširší nabídku obkladů z umělého kamene ve městě Zlín. Jedná se o nejširší nabídku v celé České republice.

  • Nezapomeňte se také podívat podle čeho si můžete VYBRAT ten správný obklad z umělého kamene právě pro Vás.
  • Samotná POKLÁDKA obkladů je velmi snadná a zvládnete ji dokonce sami.
  • Nechte si vypracovat GRAFICKÝ NÁVRH zdarma.
  • Poskytujeme Vám o sobě všechny DOSTUPNÉ INFORMACE, proto je u nás nákup bezpečný.